Povídání o netopýrech: 1.- 5. roč.+MŠ

Termín: 5. 11. 2019, 8:00 - 10:45

•  paní Zieglerová ze ZO ČSOP Nyctalus
  •  na program se rozdělíme do tří skupin: I-MŠ, II.-1.+2. roč., III.-3.+4.+5. roč.
  •  I.  MŠ (8.00 – 8.30):
    Průvodcem programu je maňásek netopýr Julián. Dětem poví, jak se malý netopýrek narodí, jak se maminky starají o mláďata, o netopýří školce, co se musí od maminky naučit, aby se uměl o sebe postarat, co netopýři jedí a jak spí zimním spánkem. Děti si zacvičí na téma „Jak se budí netopýři“. Nejprve se na textilním modelu seznámí se stavbou těla a způsobem lovu, pak pozorují živé ochočené netopýry. Kdo má zájem, může se netopýra dotknout na zádech, pohladit ho. Netopýr dostane za odměnu moučné červy a děti sledují, jak si na nich pochutnává. Rovněž se dozvědí, co dělat při setkání s netopýrem a jak se pozná netopýr od ptáka. Motoriku si procvičí při hře na záchranu netopýra. Na závěr si s Juliánem zopakují nejdůležitější věci a odnesou si malý dáreček. Program trvá cca 30 minut. Cena 40 Kč/dítě.
  • II. + III. ZŠ (1.+2. r. : 2. vyučovací hodina 8. 55 – 9. 40, 3. – 5. r.: 3. vyučovací hodina 10. 00 – 10. 45):
    Základní informace o netopýrech i zajímavosti z jejich života s promítáním a pozorováním živých netopýrů, které je možno si z blízka prohlédnout, vyfotit i pohladit. Děti budou pracovat s interaktivní tabulí, dostanou pracovní listy s netopýří tématikou.  Program potrvá 45 min. Cena 50 Kč/žáka.