Máje 2018

Termín: 19. 5. 2018, Celý den

Vystoupení dětí ze ZŠ na Májích

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že nácvik moravské besedy byl na malé děti příliš náročný, zvolili jsme jednodušší skladbu i choreografii. Na melodii Modlitby za vodu od Hradišťanu jsme nacvičili taneček, na který se mohly přihlásit úplně všechny děti, které měly zájem.

Děti si mohly ve škole zapůjčit kroje (pokud nemají vlastní). Vystoupení bude začínat 19. 5. 2018 v cca 18. 30, děti by měly být „na startu“ (pod májkou) pro jistotu v 18. 15. Chlapci budou mít kroj a čepici zvanou bekovka. Dívky- kroj, na hlavě květinový věneček, děvčata s delšími vlasy mohou mít copy zavázané červenými stuhami, na nohou taneční cvičky.

Prosím, dbejte na to, aby kroje byly čisté a pěkně nažehlené a takové je potom budete škole také vracet. Každá dívka obdržela 2 hedvábné šátečky (ty si děti samy batikovaly), ty budou mít holky rovněž vyžehlené s sebou, pokud jim padají z rukou, přidělejte jim, prosím, na každý malé poutečko na prstík.

A na závěr: nejsme taneční kroužek, tancují všichni, kteří měli zájem. O co méně jsme profíci, o to více „tančíme srdcem“. Doufáme, že nás přijdete podpořit a nějakou tu chybičku nám odpustíte! PF

Program letošních Májů

13.00 – ZAHÁJENÍ STYLOVÉHO JARMARKU, Projížďky na koních

13.15 – POBOŽNOST U KAPLIČKY