Testování žáků 8. a 15. listopadu

Publikováno:

Dle mimořádného opatření MZ ČR proběhne 8. a 15. listopadu 2021 testování žáků na onemocnění Covid-19. Hlavním cílem tohoto preventivního testování je tedy umožnit bezpečný provoz škol a školských zařízení v regionech, kde je v současné době vývoj epidemické situace
nejrizikovější, a kde se zvyšuje riziko zavlečení nákazy do škol. Díky testování se podaří v prvopočátku odhalit a včasně a adekvátně reagovat na případná nová ohniska nákazy, která mohou po podzimních prázdninách vzniknout na základě výskytu nákazy ve škole a školském zařízení. Zachycení případů onemocnění u dětí a žáků v co nejkratší době zamezí dalšímu šíření infekce a případnému dalšímu zhoršení epidemické situace.

Cílem tohoto testování je zároveň snaha předejít případnému zavádění opatření omezujících standardní chod škol, ke kterému by bylo pravděpodobně nutno přistoupit v případě dalšího nárůstu výskytu nemoci covid-19 ve školách v souvislosti s dále se zhoršující epidemickou situací.

Zmena-mimoradneho-opatreni-ze-dne-27-10-2021-ke-screeningove-testovani-ve-skolach-s-ucinnosti-od-8-11-2021 (.pdf)

Testování se nebudou účastnit žáci, kteří doloží:

  • potvrzení o očkování proti covid-19 (nutnost uplynutí 14 dnů po dokončení očkování)
  • potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19 (nutnost dodržení 180 dnů od 1. pozitivního testu)
  • potvrzení o negativním PCR testu na covid-19 provedeném v odběrovém místě (ne starší 72 hodin)
  • potvrzení o platném negativním AG testu na covid-19 provedeném v odběrovém místě (ne starší 24 hodin)