Školní jídelna

Naše školní jídelna zajišťuje celodenní stravovaní (přesnídávku, oběd a odpolední svačinu) a pitný režim pro MŠ. Pro žáky ZŠ a zaměstnance školy zajišťujeme pitný režim v době svačiny i oběda, oběd se skládá nejméně z polévky a hlavního jídla, jako jedna z mála škol zajišťujeme pro žáky svačinu (přesnídávku). K obědu bývá dle rozpočtu servírován ještě zeleninový salát, kompot, čerstvé ovoce, jogurt, dětská výživa či sušenka. Na Mikuláše si děti odnášejí speciální dárkový balíček.

Školní jídelna má 2 zaměstnankyně. Jako vedoucí školní jídelny a pomocná kuchařka zde pracuje paní Helena Ševčíková. Na pozici kuchařky je paní Soňa Vimrová.

Naše zařízení připravuje jídlo pro přibližně 70 dětí a žáků a 9 zaměstnanců školy.

Cena obědů, svačin a pitného režimu pro žáky ZŠ činí 32,- Kč. Děti v mateřské školy za stravu a tekutiny na celý den zaplatí 36,- Kč. Dospělého strávníka vyjde oběd na 32,- Kč.

Zásobování jídelny zajišťuje místní prodejna Jednoty Hořovice, ve které jsou zajišťovány drobné denní nákupy (např. pečivo), a firma Nowaco, která k nám dováží zejména dlouhotrvající potraviny, maso a mražené zboží, dále firma Pegas. Ovoce a zeleninu pro nás dováží  Zelenina Broj.

Jídla připravovaná v našem zařízení odpovídají normám o školním stravování. Ty kontrolují především dostatek ovoce a zeleniny, drůbeže, ryb, mléčných výrobků a luštěnin. Omezovány jsou živočišné tuky a cukry. Pravidelná kontrola těchto norem je prováděna formou tzv. spotřebního koše.

Základní škola je zapojena do programu „Ovoce do škol“, v rámci kterého dostávají děti každý týden čerstvé ovoce i zeleninu zdarma.