Olympijský běh je za námi

Publikováno:

Ve středu 8. 9. se naše školka a škola připojila k akci oslavy Olympijského dne, která probíhala po celé České republice. Jedná se nejen o samotný běh, ale také o příležitost, jak dětem představit olympijské hodnoty a přesah sportu do dalších částí jejich života. První vyučovací hodinu jsme věnovali olympijské výchově – hodnotám, symbolům, ceremoniálům a fair-play chování. Po svačině jsme se přesunuli na Ostrov. Oficiální začátek závodu odstartovalo živě Rádio Junior v 10 hodin. První se vydali na trať sportovci z mateřské školy, kteří měli za úkol oběhnout 1x fotbalové hřiště. Dále se na trať postupně vydávali skupinky školáků – 2. a 3. ročník běžel dvě kola, 4. a 5. ročník kola tři. Všechny žáky obrovsky chválíme, jelikož se navzájem povzbuzovali, všichni závod dokončili – nikdo nevzdal.

Děkujeme fotbalistům TJ Ostrovan Zadní Třebaň za možnost odběhnout závod na fotbalovém hřišti.