Noc s Andersenem, evakuace

Publikováno:

Po čtvrtečním vyučování jsme se zase všichni sešli ve škole v 15 h. Někteří dokonce ani nedošli domů – včetně tedy všech paní učitelek. Začala nám Noc s Andersenem, která byla v loňských letech bohužel zrušena kvůli covidu.

Do školy k nám zavítal spisovatel Richard Vokůrka. Na besedě se školkáčky a žáky 1. a 2. ročníku nám představil nejen svou práci spisovatele a loutkoherce v Divadle Spejbla a Hurvínka, ale také svou knihu „Emy a Drak“. Společnými silami jsme si také zkusili vymyslet vlastní literární příběh. Nesměla chybět ani závěrečná autogramiáda. V době, kdy se děti z MŠ a žáci 1. a 2. ročníku účastnily besedy, pro starší žáky byl připraven program zasvěcený autorovi dobrodružné literatury Jaroslavu Foglarovi. Po besedě starší žáky čekalo promítání filmu „Záhada hlavolamu“. Školkáčci a mladší žáci „zachraňovali“ pejska a kočičku z knihy Josefa Čapka „Povídání o pejskovi a kočičce“, kterým pomáhali „upéct“ dort pro ostatní pohádkové postavy

Po výtečné večeři následoval nácvik cvičné evakuace při mimořádné události – požáru, za přítomnosti JSDH Zadní Třebaň a JSDH Liteň. Pod vedením velitele J. Ševčíka ml. se podařilo všechny „zachránit a požár uhasit“. Po skončení akce jsme měli možnost vyzkoušet si stříkání z proudnic a prohlídnout si hasičskou techniku. Za vyvrcholení projektu můžeme považovat návštěvu obecní knihovny, kterou jsme navštívili v pátek 1. 4. 2022. Všem zúčastněným, ale i rodičům, kteří dodali bohaté občerstvení patří velké poděkování.