Navštívil nás EDUbus

Ve středu k nám do školy přijel EDUbus, neboli mobilní polytechnická laboratoř. Cílem vzdělávacích programů je podnítit v dětech chuť objevovat a zkoušet nové věci. Pro žáky prvního a druhého ročníku byl připraven program s názvem Haló, tady Ozobot! Dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi strojem a robotem, seznámili se s jeho částmi a funkcemi a nakonec si programovali svého vlastního Ozobota. Žáci starších ročníků se věnovali tlakohrátkám. Pracovním materiálem byl atmosférický tlak a změny objemu vzduchu. Sestavovali jsme jednoduchý automat na nápoje, vypustili vodní raketu a vyvolávali ducha v láhvi. Program se nám všem velice líbil, protože jsme se dozvěděli a vyzkoušeli spoustu nových věcích.