horni.png
Mateřská škola Zadní Třebaň

MOTTO: Hrajeme si celý den - jsme všichni na jedné lodi.

Klasická pohádka - projekt na celý rok 2015/2016

V letošním školním roce, se s dětmi zaměříme na klasickou pohádku.

Každý tématický celek v našem vzdělávacím programu budeme letos začínat vždy v pondělí pohádkou, která dané téma nejlépe představuje. Děti se lépe seznámí s pohádkami B. Němcové, J.Drdy, K.J.Erbena atd.
Pohádku, se kterou děti seznámíme předčtením (vyprávěním, zhlédnutím...), si děti převypráví, nakreslí nebo namalují samostatně či velké kolektivní dílo, příběh zdramatizují, vytvoří si kulisy, převleky nebo zahrají stolní divadlo kamarádům. Vysvětlíme si poučení z pohádkového příběhu. Vytvoříme si vlastní pohádkové knihy.
Navštívíme nabízené výstavy, divadla a další. Jednoduše – prožijem celý školní rok v POHÁDCE.
Závěrem školního roku proběhne tradiční zahradní slavnost na téma „Pohádková zahrada“.
Copyright © Mateřská škola Zadní Třebaň, publikování nebo šíření obsahu webové prezentace http://www.skola-zadnitreban.cz/materskaskola je bez písemného souhlasu majitele zakázáno. Všechna práva vyhrazena.
16244/681/681 DRP  created by B.P&Co. /85