O mateřské škole

Pár slov o naší mateřince…

Mateřská škola Zadní Třebaň je součástí „Základní školy a Mateřské školy Zadní Třebaň, okres Beroun“, zřízené obcí Zadní Třebaň.

MŠ je jednotřídní s kapacitou 28 dětí. Třída je věkově smíšená.

Má k dispozici jednu prostornou místnost (s možností rozdělení na dvě) v přízemí s přímým východem na zahradu.

Naši mateřinku navštěvují především děti s trvalým pobytem v Zadní Třebani.

Děti se u nás hravou formou učí anglicky už od nejútlejšího věku, pečlivě je připravujeme na přechod do základní školy. Do naší MŠ zveme opakovaně mobilní planetárium, umělce i různé odborníky, aby se děti pobavily i poučily. Jezdíme na výstavy, do divadel, na plavání, na výlety, na školku v přírodě.

Svým programem oživujeme řadu obecních slavností a událostí. Dobrá spolupráce se vstřícným zřizovatelem je pro nás prioritou. Kromě obecních slavností pořádáme i svoje vlastní:  svatomartinský průvod, Předvánoční posezení, školní ples, loučení se zimou (vynášení Morany) a Zahradní slavnost (v závěru školního roku).

Naší velkou výhodou je možnost využití rozlehlé školní zahrady, která slouží ke hrám i cvičení.

Ředitelkou ZŠ a MŠ  je Mgr. Tereza Macourková (macourkova@skola-zadnitreban.cz).

Paní učitelky:

Klára Pešková, DiS. (peskova@skola-zadnitreban.cz) – ved. učitelka MŠ