Masopust ve školce

Publikováno:

Ve čtvrtek se v naší mateřské škole uskutečnil již tradiční masopustní karneval. K vidění bylo nepřeberné množství krásných masek. Nechyběly princezny – Elsa, Sněhurka, Popelka ani ostatní pohádkové postavy – čert, šašek, kouzelník, bába z mokřin, pirát či netopýr s Batmanem. Nad všemi pohádkovými postavami svou hůlkou kouzlila květinová víla, jejíž po domácku vyrobený kostým byl rozhodně nejoriginálnější. Plno her a soutěží pro děti si připravil šéfkuchař, vodník a hajánek. Na vše bedlivě dohlížel Mickey Mouse. Chybět nesmělo ani bohaté občerstvení. Při masopustním veselí se děti skrze tematickou pohádku dozvěděly, co to vlastně masopust je, ale také vše o jeho původu a zvycích. Získaly povědomí nejen o masopustních dnech, ale také o tradičních masopustních maskách. Nechyběla ani tematická báseň a píseň či výroba masek ba dokonce i koblih a jitrnic z nejrůznějších materiálů.