I. školní masopustní ples

Publikováno:

Na tak velkolepé události jako je 30. ročník poberounského masopustu, který se tradičně konal v Zadní Třebani nemohla chybět ani zdejší MŠ a ZŠ. Již několik týdnů před touto událostí chystali žáci, pracovníci i příznivci školy výrobky k prodeji ve školním stánku, aby tak mohli do pomyslné kasičky přihodit další korunky, které budou použity na výstavbu venkovní učebny.

K prodeji byly keramické knoflíky či přívěsky, vlněné figurky a chobotničky, originální rámečky na fotky či látkové květiny. Do velké dálky voněly čerstvě smažené koblihy a škvarkové zelňáky, kvůli kterým zaměstnanci školy neváhali vstávat již za rozbřesku a zadělávali, smažili a plnili ostošest. Ani tak se na všechny nedostalo, celá plata koblih a placek mizela doslova před očima. Nemalý zájem byl též o jedinečné ručně vyráběné pamětní medaile.

Mnoho času jsme všichni věnovali rovněž přípravě vystoupení, které jsme kolem poledne předvedli na zaplněné návsi. Bylo třeba pečlivě nachystat choreografii, vyrobit kostýmy a rekvizity a v neposlední řadě nazdobit alegorický vůz pro včelí královnu, naší paní ředitelku. Všichni se spojili a zapracovali na všem, jak nejlépe mohli, a proto jsme si odnesli nejen ocenění za společnou masku, ale rovněž nesčetně pochval za skupinový tanec na českou i německou verzi Gottovy písně Včelka Mája. Školkáčci se svými učitelkami vyletěli jako včeličky z úlu, Tereza Macourková jako včelí královna vznečeně poletovala kolem a školáci se svou paní učitelkou zazářili v roli květin. Mnohým tento taneček prý vehnal slzy do očí… až tak roztomilí jsme prý byli.

Náš den tímto vystoupením však zdaleka nekočil, ba naopak. Pilně, jako ty včeličky, jsme pokračovali v chystání premiérového školního masopustního plesu, do jehož organizace se zaměstnanci školy vrhli pohlavě.

Žaci za velké podpory učitelek vytvářeli dekorace k zútulnění Společenského domu, za pomoci rodičů jsme nachystali velekolepou tombolu i další krásné ceny, o které se v půlnoci losovalo. Nechyběl welcomedrink či pohoštění na stolech. O předtančení se postarala děvčata z taneční skupiny P. Kellerové s choreografií Anety Nejedlé. Učitelky ze školy i školky secvičily půlnoční překvapení – čtvrthodinové divadelní přadstavení s tancem – nazvané Mise na Mars, v němž jednu z rolí sehrál i senátor Jiří Oberfalzer, který se stal čestným hostem večera. Dalšími vzácnými hosty byli starostka obce paní M. Simanová, zastupitelé obce či zástupci Našich novin. Vážíme si ovšem i přítomnosti všech rodičů a přátel školy a hostů z okolních obcí, kteří během plesu „změřili své síly“ v soutěži O krále Masopustu 2019. Vítězství i letos patřilo zástupcům obce Svinaře, kteří na ples zavítali ve skotských krojích.

Jelikož program plesu byl nabitý a atmosféra fantastická – za doprovodu kapely BossBand se tančilo od prvního tance až do úplného závěru – utekl ples jako voda a nezbývalo nic jiného než vyhlásit, o jakou sumu se rozrostla sbírka na vysněnou učebnu. Díky desetitisícovému šeku od J. Oberfalzera, za nějž toutou cestou ještě jednou děkujeme a výnosu ze stánku, prodeje tomboly apod. se tato částka vyšplhala na gigantických 45.000 korun! Tím se celková částka dostala téměř ke sto tisícům, což je kalkulace na pořízení vytoužené víceúčelové zahradní stavby, do jejiž realizace bychom se proto chtěli společně se zručnými rodiči pustit co nejdříve.

Závěrem mi dovolte ještě jednou poděkovat VŠEM, kteří se jakýmkoliv způsobem na získání této sumy podíleli. Děkujeme!