„Besedy s otci“- poděkování Miloslavu Frýdlovi

Publikováno:

Ve čtvrtek 28. března 2019 do zadnotřebaňské malotřídky zavítala v rámci přednáškového pásma nazvaného „Besedy s otci“ vzácná návštěva v čele s tatínkem dvou zdejších žáků Anežky a Josífka Frýdlových.

Miloslav Frýdl starší žákům povyprávěl zejména o skupině Třehusk – o původu jejího názvu, reportoáru i zahraničních cestách, které za své dlouholeté hraní podnikla. Milda Frýdl junior zase poutavě a vesele líčil nedávný pobyt kapely v Brazílii. Historky byly doplněny obrazovou prezentací, v níž nechyběly fotky Copacabany, lanovky na Cukrovou homoli či fotografie letadel, kterými hudebníci letěli. Společně s Ondrou Nováčkem zahráli Mílové dětem ze školy a školky, které byli na přednášku také pozvané i zaměstnancům několik krásných písní, při nichž zejména nejmladší děti nemohly spustit očíčka z Mildíka Frýdla, který nejenže překrásně zpíval, ale navíc báječně hrál na trubku.

Na závěr povídání proběhla autogramiáda. Děti si pyšně odnášely podepsané fotky malého Mildy v pořadu Wifina, paní ředitelka Mgr. T. Macourková si zase hrdě v ředitelně vystavila suvenýr a všichni společně jsme si pochutnali na nefalšovaných brazilských bonbónech. Za správně zorpovězenou kvízovou otázku jsme byli odměněni dvěma CD s písněmi Třehusku, ze kterých máme rovněž velkou radost, protože nám jejich tóny zpříjemňují každé ráno.

Vzhledem k tomu, že nejmladší z hudebníků spěchal na zkoušku muzikálu do plzeňského divadla, slíbili jsme si, že v příjemném muzicírování a povídání budeme pokračovat ještě někdy příště. Za tuhle příjemně strávenou hodinku tedy moc a moc děkujeme a již dnes se těšímě na další. A jelikož i dětičky z mateřinky zaujatě poslouchaly a projevily přání podobné diskuze uspořádat i v MŠ, rozhodly se paní učitelky oslovit jejich rodiče a požádat je, aby zavítali do školky a mrňouskům vyprávěli o sobě, svých povoláních či zajímavých koníčcích.