„Besedy s otci“ – poděkování Aleši Crhovi

Publikováno:

Valentýn netradičně, aneb „Besedy s otci“

Dne 14.2. měli žáci zadnotřebaňské malotřídky zpestřené vyučování. Vrátili se v čase o 80 let zpět, do doby, kdy žili jejich prababičky a pradědečkové. Konkrétně se seznámili s prací četnictva za doby první republiky. Prohlédli si historické uniformy, výzbroj, osobní věci četníků apod. Některé z nich si mohli i vzít do ruky. V druhé části besedy se dozvěděli, co to byly bunkry a k čemu tyto stavby sloužily. Děti velice překvapilo, že bunkr nemusí být jen železobetonová stavba, ale že se na malá opevnění upravovaly i domy. Jako je tomu například v obci Sazená. Je zde dokonce muzeum, do kterého nás naši přednášející pánové Aleš Crha a Ladislav Jakubášek pozvali. Žáci byli nadšení a velmi se těší, až vše uvidí naživo. Moc děkujeme našim „četníkům“ za úchvatnou přednášku a těšíme se na dalšího tatínka, který přijde s našimi žáky pohovořit.